Lopata a soľ ti na Islande nepomôže, sneh odvážajú z mesta na nákladiakoch!

Bol som hore do pol piatej rána a videl som že vonku sneží ale nepomyslel som na to že padne nový snehový rekord na Islande. v Roku 1952 padlo 48 cm snehu a dnes 52cm. Povieš si že na Orave napadne každú zimu viac no čo sa Islandu týka tak počasie je tu jedinečné a hlavne už Artické! Ťažko to opísať ale keď spolubývajúci zo Sibíru povie že je tu chladno a počasie bláznivé tak to mení situáciu 😀 Mimochodom ráno mi opisoval ako išiel v noci domov z práce. Ukazoval ako sa brodil v snehu, ako plával a nevedel dôjsť domov a prespal v múzeu 😀 Fakt to nebola sranda. Aj sused ktorý ráno odpratával sňah z auta mi vravel že šiel z baru a šlapal 5 hodín!

 

Ráno som vstal vonku svietil oskar a bolo krásne nasnežené. Ale až keď som otvoril dvere a nevedel som prejsť od bytu k ceste tak som si uvedomil čo sa vlastne deje…. 😀 Ja som sa z toho hrozne tešil, aj to že som nevedel chodiť keď že, bolo pólmetra sňahu.  A tam kde bol závej tak to bol konec.

Majitelia áut majú očividne najväčšiu radosť… jedno šťastie že je nedeľa a nemusia ísť do práce.

Sused bol zjavne rovnako nadšený ako ja 😀

 

Nestačí že auto je komplet v sňahu ale aby nebolo málo tak pluh to dokončí 😀

 

Bývam v celkom kľudnej časti mesta, tak som sa išiel pozrieť ako to zvládajú  v centre… Čakal som troška chaos ale opak bol pravdou. Islanďania sú super pripravený na takéto situácie. Navyše niektoré cesty, chodníky a cyklo trasy sú vyhrievané geotermálne.  Cesty boli odhrnuté a prebytočný sňah odvážali na nákladných autách mimo centrum. Vodiči boli kľudný, cestári tiež bez problémov. Podobná situácia ako keď nasneží na Slovensku.

 

Sneh sme si naozaj užívali naplno 😀 Vôbec mi nevadilo že o 2 dni mám skúšku (veď stále mám jeden deň) ale proste keď napadne rekord po 65 rokoch… navyše toľko sňahu som v živote nevidel 🙂

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *