Blue Lagoon – Island

Rozhodol som sa že,  kúpele Blue Lagoon navštívim aj s priateľmi ktorý ma prišli pozrieť na týždeň. Tieto geotermálne pramene patria medzi najnavštevovanejšiu atrakciu na Islande a pozná ich celý svet. Nachadzajú sa pri meste Grindavík čo je zhruba 40km od hlavného mesta. Môžeš sa tam dostať aj autobusom ktorý ponúkajú za 40€

Počasie nám hralo do karát a bolo slnečno. I keď v zime a snehu to má tiež svoje čaro. Voda je príjemne teplá 37°C až 40°C

Večer v Blue Lagoon  zdroj: wiiceland.com

Cena sa pobybuje od 46€. A  podľa hodiny ktorú si objednáš sa môže meniť. Večer a ráno je najnaclejšie (46€) okolo obeda sa cena pohybuje pri 67€. V cene je vstupné a maska na tvár. Ak chceš väčší luxus tak si musíš priplatiť. Tieto ceny platia pre standard vstup.

Ďalej si môžeš vybrať  comfort, premium či luxury. Dostaneš jeden drink na bare priamo v jazere, nejakú ďalšiu masku na tvár, župan, šlapky, nejaký set krémov či rezerváciu v Lava Restaurant. Nebudem vypisovať všetky ceny ale najvyššia – luxury ťa bude koštovať rovných 430€. Keď som pozeral cenu tak ukázalo aj dostupnosť.  Na víkend od mája do augusta radšej už zabudni – všetko obsadené. Čo sa týka cien v Lava Restaurant tak za 100€ si dáš komplet celé menu. Ak ti penaženka nedovoluje tak za 30€ si dáš rybu dňa  samozrejme lokálnu a čerstvú. Nám stačilo aj pivo za 10€ a ľadová drť za 4€. Nosiť si vlastné nápoje je prísne zakázané.  Všetci hostia majú vstup do parnej aj suchéj sauny.

S pivkom v Blue Lagoon je hneď lepšie

Keď už to tu tak rozpisujem tak spomeniem aj ubytko. Ubytovanie nie je moc pre mňa, ja som radšej v stane. Ale Blue Lagoon ponúka hotel len 10 minút chôdze priamo v lávových poliach. Hostia majú svoje privatne kupanie.  Prekvapila ma cena 48€ na noc. Čakal som viac pravdu povedať 😀 Buduje sa tu ešte jeden hotel. Luxury izba bude stať 1300€ a viac na noc. Hostia maju privatnu malu Bue Lagoon priamo v apartmáne.

Luxus nájdeš v detailoch. vyhrievané sedačky potešia no nie? Paličky do úší aj kondicioner. Pred vstupom sa treba osprchovať bez plaviek a dať si na hlavu kondicioner. My sme to nevedeli, ja som sa aj čudoval že prečo mam vlasy jak drôtenku 😀 Mínus je že tam nebola odstredivka na plavky, bežne je na obyčajnom kúpalisku a tuto nie? WTF!

Teraz poďme k nám, kúpanie sme si celkom užívali. Bol to pre nás oddych, pretože sme 5 dní cestovali. Lístky sme mali na 9:00 ráno. Mimochodom ak budeš meškať viac ako hodinu tak nemáš garantované že ťa pustia ani že ti vrátia peniaze. V našom Standard lístku sme mali masku na tvár. Účinky som neštudoval ale aspon som sa tak nespálil 😀  Voda je bohatá na mineráli hlavne Silica teda oxid kremičitý, ktorý ma blahodarne účinky na kožu.

Maska na tvár, v Standard lístku ju máš zadarmo

 

Nápojový bar. Alko Nealko

 

 

Oskar nám doprial aj opálenie 😀

 

Príjemne unavený opúštáme Blue Lagoon

 

K záveru len toľko že, je tu dosť turistov a vzhľadom na cenu by som tam asi dva krát neišiel. Každopádne to stojí za pozretie, bol to celkom zážitok.  Čo je veľmi dôležité, ak sa chceš okúpať a nemáš dopredu listok tak sa neokúpeš.  Niekedy je nutné bookovať aj niekoľko týždňov dopredu a radšej by som siahol po prírodných jazerách Mývatn, ktoré su navyše aj cenovo dostupnejšie a modrejšie ako Blue Lagoon 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *